Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Gënjeshtrat e VMRO-DPMNE-së u mbështetën nga 200 tifozë të Mickoskit

Shkup, 27 nëntor, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet LSDM, ka reaguar në lidhje me protestat e mbrëmshme të VMRO-DPMNE-së për qëndrimet e Zoran Zaevit për çështjen me Bullgarinë.

Nga LSDM thonë se protestat e opozitës nuk janë mbështetur nga më shumë se 200 tifozë të Mickoskit.

“Histeria që e shpërndan Mickoski në tentimin për ta shpëtuar karrigen e tij në pallatin e bardhë, në tentimin për ta bllokuar shtetin, janë fryrë si ballon. Mezi 200 tifozë të humbësit Mickoski i mbështetën gënjeshtrat dhe të pavërtetat që i shpërndan anti-evropiania VMRO-DPMNE”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se Mickoski pësoi debakël në protestat e tij dhe për këtë arsye do të mbetet gjatë në opozitë.

Postime të ngjashme

Zaev në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Vjenë

Zekirija Haxhiu

Vazhdon trendi i ulët i të infektuarve me Covid, vazhdon dhe vaksinimi

Zekirija Haxhiu

BE sot pritet të shtojë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve epidemiologjikisht të sigurta

Bekim Laçi

Vizita e Zaevit në Sofje plot me shpresë, por në Shkup u kthye duar bosh

Zekirija Haxhiu

Moti sot në Maqedoni

Zekirija Haxhiu

PDSH nesër mban Kuvendin e degës në Tetovë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...