Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM i përgjigjet Cërvenkovskit: Qëndrimet e Zaevit janë qëndrime të partisë

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nentor – LSDM përmes një kumtese i është përgjigjur ish kryetarit Branko Cërvenkovski. Nga selia e partisë thonë se qëndrimet e shprehura nga Zaev nuk janë vetëm qëndrime të tij, por qëndrime partiake.

“Qëndrimet e shprehura nga kryetari i partisë dhe kryeministri Zoran Zaev, janë qëndrime të LSDM-së. këto qëndrime janë të ndërtuara në kuadër të dhe organeve të saj, këto qëndrime janë qëndrime shtetërore dhe pozicione shtetërore, në bazë të besimit të qytetarëve në zgjedhjet e fundit….. Paraqitjen e ish kryetarit Branko Cërvenkovski, pas shumë viteve heshtje dhe mungese, le ta interpretojnë vet qytetarët. Lidhur me kërkesën e Cërvenkovskit që të thirret Këshilli Qendror partiak për të shqyrtuar paraqitjen e kryeministrit Zaev, në LSDM thonë se kjo është rregulluar me Statutin e partisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Interes i madh për linjën e tretë të kredive pa interes

Z H

Shqipëria po e mban peng RMV-në? Talat Xhaferi flet në ‘Balkan Talks’

admin

Kocijas: Bullgaria po destabilizon rajonin

T E

DAP: Fundjava pa TVSH e suksesshme, rritet qarkullimi i prodhimeve vendore

Z H

Qytetarët bllokojnë deponinë “Rusino”: Nuk lejojmë të hudhen mbeturina

T E

Sot Qeveria do të shpallë gjendje krize në kohëzgjatje prej 30 ditëve

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...