Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Investojmë në zhvillimin e infrastrukturës në qytetin e Shkupit

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet LSDM, nëpërmjet një kumtese për media thotë se vazhdon të investojë në nivel qendror dhe lokal në ndërtimin dhe rikonstruimin e infrastrukturës së re dhe ekzistuese.

Nga LSDM thonë se në territorin e Qytetit të Shkupit, po kryhet një ofensivë e intensifikuar ndërtimore në rindërtimin dhe depërtimin dhe ndërtimin e rrugëve të reja.

“Ka filluar ndërtimi i rrugës Eseninova, e cila lidh komunat e Kisella Vodës, Aerodromit dhe Qendrës. Depërtimi në këtë rrugë të re, e cila është lidhja e tretë midis Aerodromit dhe Kisella Vodës, do të zvogëlojë ndjeshëm bllokimin e trafikut në atë pjesë të qytetit”.

“Intensivisht punohet në fazën e dytë të ndërtimit të bulevardit ASNOM me urë mbi Vardarin, e cila do të lidhë komunat e Aerodromit, Qendrës dhe Gazi Babës si një zgjidhje moderne e bulevardit me 6 korsi, shtigje për këmbësorë dhe biçikleta në të dy anët dhe gjelbërimin e ri të bulevardit”, thonë nga LSDM

Postime të ngjashme

Për tetë muaj mbi 1 milion euro në xhep të deputetëve, për vetëm 19 seanca

R Zh

126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

R Zh

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...