Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Shkup, 24 qershor – Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev në profilin zyrtar të tij në “Facebook” ka publikuar thirrjen publike për vetëkandidim të anëtarëve për kryetarë komunash në zgjedhjet lokale.

Thirrja do të qëndrojë e hapur deri më 30 qershor, ndërkaq Zaev ka bërë të ditur se është i hapur për të gjithë që duan përparimin dhe duan të kontribojnë për më të mirën.

Ka inkurajuar të aplikojnë të gjithë që kanë kredibilitet në komunat e caktuara, përkrahje nga shoqëria dhe i respektojnë parimet dhe vlerat për një shoqëri për të gjithë.

“Nëpërmjet një procesi transparent, demokratik bashkë të arrijmë deri te kandidatët më të mirë, më të mirën për shoqërinë, për çdo qytet”, tha Zaev, transmeton TV21.

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...