Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Mickoski aktron se është pro anëtarësimit në BE

Zhurnal Ads

Shkup, 15 shtator – Për tre vjet, humbësi Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE e tij bënë gjithçka për ta bërë rrugën e vendit drejt BE-së dhe NATO-s më të vështirë, dhe sot i njëjti Mickoski pretendon se është në favor të anëtarësimit në BE, reagon LSDM ndaj fjalimit të Mickoski në protestën e sotme në Shkup.

“Ideali i vetëm i Mickoski është të mbrojë krimin dhe ai është kundër drejtësisë që po vjen. Mbrojtësi i krimit dhe padrejtësisë, Hristijan Mickoski është i fundit që mund të flasë për idealet e të madhit Goce Dellçev. Lufta për drejtësi shoqërore, solidaritet, mirëkuptim i ndërsjellë dhe ndihmë janë kategori të panjohura për Mickoski i cili di vetëm se si të mbrojë krimin dhe të sillet në mënyrë destruktive”, thuhet në reagimin e partisë në pushtet, LSDM.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

40 pacientë janë pranuar në 24 orët e fundit nëpër covid qendrat në Shkup

E.E.

Kontrolle të shtuara trafiku në Tetovë e Gostivar, shqiptohen 203 gjoba

T E

Karaxhovski: Situata me koronavirusin është kritike, por nën kontroll

T E

VMRO-DPMNE pyet: Nëse nuk ka Aneks të marrëveshjes, pse LSDM nuk e demantoi Karakaçanovin?

Z H

Seancë e re për “Monstrën”, palët do të japin fjalët përfunduese

D J

OPH kërkon masa konkrete për kompensimin e humbjeve, deri nesër pret ftesë për takim nga Qeveria

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...