Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja nuk kanë ndjenjë për interesat shtetërore dhe kombëtare

Shkup, 18 nëntor, zhurnal.mk – LSDM përmes një kumtese me shkrim thonë se VMRO-DPMNE me klipe dhe këngë feston bllokadën e Bullgarisë ndaj kornizës negociuese të Maqedonisë të Veriut për Bashkimin Evropian, gjë që dëshmon edhe një herë se nuk ka ndjenjë për interesat shtetërore dhe kombëtare.

“Kjo është përsëritje e sjelljes së VMRO-DPMNE-së dhe Hristijan Mickoskit në periudhën e kaluar. Ata nuk bënë asnjë hap të vetëm përpara për integrimin evropian të vendit, ata vetëm penguan, penguan kur u sollën reformat e rëndësishme për të ardhmen e vendit, u përpoqën të bllokonin hyrjen në NATO dhe qëndruan në krah në kundërshtim me interesat e qytetarëve dhe shtetit. VMRO-DPMNE dhe Mickoski po gëzohen në këtë moment të vështirë, por ata e dinë shumë mirë që bllokadat për NATO-n kanë dështuar, ata nuk do të kenë sukses as për BE-në”, thuhet në kumtesë.

Nga LSDM mes tjerash thonë se asnjë sjellje destruktive e VMRO-DPMNE-së dhe Mickoskit nuk do të parandalojë të ardhmen evropiane të vendit tonë.

Postime të ngjashme

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

MPB: 3 të lënduarit në aksidentin e autobusit, refuzuan intervenimin mjekësor!

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...