Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Mickoski do të protestojë kundër rrugës evropiane

Shkup, 7 shtator, zhurnal.mk – Protestat që sot i paralajmëroi Mickoski janë përpjekjet e fundit për të shpëtuar karriken e tij në Pallatin e Bardhë, thonë nga LSDM-ja.

Nga kjo parti përmes një kumtese me shkrim mes tjerash thonë se Mickoski i zhgënjyer dhe I frustruar nga humbja e tretë e njëpasnjëshme ai sërish është duke i maltretuar bashkëpartiakët e tij nëpër rrugë sikurse që bënte paraprakisht pas cdo humbje.

“Sot për rrymën aktron shqetësime ai që e shtrenjtoi 100% dhe hoqi tarifën e lirë. Mickoski do të protestojë kundër drejtësisë që po vjen, por nuk do ta ndalojë. Mickoski do të protestojë kundër luftës me COVID-19, kundër rrogave më të larta dhe kundër rrugës evropiane që zgjodhën qytetarët. Kur tashmë I paralajmëron protestat, Mickoski duhet të thotë se kush ia paguan logjistikën për mbajtjen e tyre. Orce Kamcevi apo Nikola Gruevski, ose matematikisht këtë do ta bëjnë sipas parimit 50-50”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...