Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Mickoski i ofendon mjekët dhe e rëndon sistemin shëndetësor

Shkup, 24 nëntor, zhurnal.mk – Partia maqedonase në pushtet LSDM, e ka akuzuar kryetarin e opozitës Hristijan Mickoski, për sjellje të papërgjegjshme në situatë të pandemisë.

Nga kjo parti thonë se në kohën kur e gjithë bota është e bashkuar në luftën ndaj coronavirusit, Mickoski e rëndon sistemin shëndetësor.

“Kontributi i zi i Mickoskit që nga fillimi i pandemisë konsiston në shkelje masive të masave për mbrojtje, shkuarje në teatro dhe restorante kur është e ndaluar, përhapjen e lajmeve të rreme se nuk ka teste të mjaftueshme, duke ngritur panik tek qytetarët se nuk ka pajisje të mjaftueshme mbrojtëse. Përmes ndihmësve të tij, Mickoski bllokoi ndihmën financiare nga Banka Botërore për pajisjen e 16 qendrave të kojotave në të gjithë vendin, duke ndihmuar policinë të mos ndëshkojë shkelësit e masave të mbrojtjes”, thonë nga LSDM.

Nga kjo parti thonë se Mickoski gjithashtu i ofendon mjekët.

Postime të ngjashme

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

R Zh

Milloshoski: Bujar Osmani të raportojë për udhërrëfyesin me Bullgarinë para Komisionit për Politikë të Jashtme

R Zh

Aleanca për Shqiptarët: Nxënësve u kërkohen para për dëftesa, partia e korruptuar, BDI të ndalojë keqpërdorimet

R Zh

Në mjekim spitalor janë 105 pacientë me kovid, 37 prej tyre në Shkup

R Zh

Zaev: LSDM-ja është favorite në zgjedhjet lokale

R Zh

Vazhdojnë rregullat aktuale për hyrje në Greqi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...