Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Mickoski rrezikon shëndetin publik për të shpëtuar karrigen

Shkup, 9 tetor – Për të shpëtuar karrigen në Pallatin e Bardhë, humbësi Hristijan Mickoski rrezikon shëndetin e anëtarëve të partisë, por edhe shëndetin publik, kështu reagon LSDM ndaj protestës së sotme të organizuar nga VMRO-DPMNE.

“Në një kohë kur vendi po përballet me një valë vjeshte të koronavirusit, Mickoski paturpësisht organizon tubime, protesta hipokrite ku nuk respektohet masa e distancës së detyrueshme dhe masa e vendosjes së maskës së detyrueshme të pajisjeve mbrojtëse shkelet masivisht. Një sjellje e tillë jashtëzakonisht e papërgjegjshme, egoiste, e papjekur dhe e paskrupullt nuk është asgjë e re nga Mickoski, ai madje edhe gjatë kohës së ndalimeve dhe gjendjes së jashtëzakonshme përhapte lajme të rreme, shkeli masat dhe detyrat dhe u përpoq t’i mbulonte ato. Mickoski nuk kujdeset për shëndetin e qytetarëve”, thuhet në reagimin e LSDM.

Postime të ngjashme

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

R Zh

Milloshoski: Bujar Osmani të raportojë për udhërrëfyesin me Bullgarinë para Komisionit për Politikë të Jashtme

R Zh

Aleanca për Shqiptarët: Nxënësve u kërkohen para për dëftesa, partia e korruptuar, BDI të ndalojë keqpërdorimet

R Zh

Në mjekim spitalor janë 105 pacientë me kovid, 37 prej tyre në Shkup

R Zh

Zaev: LSDM-ja është favorite në zgjedhjet lokale

R Zh

Vazhdojnë rregullat aktuale për hyrje në Greqi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...