Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Mickoski t’u bëjë thirrje në përgjegjësi të gjithë të akuzuarit nga VMRO-ja

Shkup, 23 shkurt – Pasi i pranoi të gjitha bizneset kriminele të VMRO-DPMNE-së, të udhëhequr nga mentorët e tij, Nikolla Gruevski dhe Sasho Mijallkov, Hristijan Mickoski t’u bëjë thirrje në ballafaqim me përgjegjësinë të gjithë në pallatin e bardhë, kundër të cilëve po udhëhiqen lëndë gjyqësore, kështu i përgjigjen akuzave të opozitares VMRO-DPMNE, nga partia e kryeministrit Zoran Zaev pas arratisjes së ish shefit të shërbimit sekeret Sasho Mijallkov, përcjell Zhurnal.mk

“Tre vite të plota, Mickoski është në mbrojtje të krimit, punon kundër drejtësisë, kundër epilogut gjyqësor të lëndëve të PSP-së, ku janë edhe Gruevski dhe Mijallkov, por edhe të Milloshoskit dhe Orce Kamçevit dhe shumë të tjerëve. VMRO-DPMNE-ja dhe Hristijan Mickovski janë simboli i krimit, korrupsionit dhe padrejtësisë. Qytetarët këtë shumë mirë e dinë. Siç edhe deri tani që nuk arritën sukses në qëllimin e tyre, nuk do të arrijnë as tash, përgjegjësi do të ketë për të gjithë deri te e fundit”, thuhet mes tjerash në reagimin e LSDM-së. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Komuna e Tetovës vazhdon debatin për transportin publik

T E

Zv/ministri i Kulturës Sulejmani i kundërpërgjigjet Stefoskës: Keni bërë diskriminim etnik në vlerësimin e projekteve

Bexhet Musliu

Zejdi pyet për “Monstrën” në Kuvend!

Bexhet Musliu

A po zgjerohet fuqia e grupit të “zjarrt” kundër Artan Grubit ?

Bexhet Musliu

582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid 19

T E

Çerdhet në Saraj dhe Kondovë me dy grupe shtesë për fëmijë

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...