Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Milloshoski kapet në gënjeshtër të re

Shkup, 10 shkurt – Antonio Milloshoski dezinformator kryesor në VMRO-DPMNE, u përpoq të fshihet pas rrjeteve sociale, thonë nga LSDM-ja duke vlerësuar se zyrtari i lartë I VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski fshihet pas rrjeteve sociale në vend se të sqarojë se pse ka qenë i dënuar më burg në Gjermani, përcjell Zhurnal.mk   

“Në vend që të dalë dhe të përgjigjej se çfarë aktvendimesh ka marrë në Gjermani në vitin 2004 dhe 2005, pak para se të bëhej ministër. Sipas informacioneve, por edhe dokumenteve të publikuara në shumë media, gjykata në qytetin Ahen solli aktvendim se Milloshoski ka bërë vepër penale dhe për këtë arsye është dënuar. Tani Milloshoski është kapur në një gënjeshtër të re. Për këtë turp të madh vendor dhe ndërkombëtar, ai dhe shefi i tij Hristijan Mickoski kanë për detyrë të dalin para qytetarëve. Fakti që Mickoski e mbulon Milloshoskin tregon se edhe ai është gjithashtu në anën e gënjeshtrës, turpit dhe krimit”, thuhet në reagim komunikatën me shkrim të LSDM-së, përcjell Zhurnal.mk

Ndryshe, mediat sëfundmi kanë raportuar se ish-ministri i Jashtëm dhe zyrtari i lartë i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski në vitin 2004/2005 ka qenë I dënuar nga Gjykata Themelore e Ahenit në Gjermani. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...