Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Në mes të pandemisë me 500 amendamente, VMRO-DPMNE e bllokon Ligjin për mbrojtje shëndetësore

Zhurnal Ads

Shkup, 4 dhjetor, zhurnal.mk – Përmes një kumtese me shkrim nga LSDM thonë se në mes të pandemisë, VMRO-DMNE me 500 amendamente përpiqet ta bllokojë miratimi e ndryshimeve në Ligjin për mbrojtje shëndetësore.

Ata shtojnë se kjo është fytyra e vërtetë johumane e VMRO-DMNE-së dhe se vazhdimisht flasin për shëndetin e qytearëve dhe ka pengesa që nga fillimi i pandemisë.

“Në moment serioz të pandemisë kur shteti, institucionet, punonjësit shëndetësor dhe të gjithë qytetarët luftojnë kundër coronavirusit, opozita e papërgjegjshme punon në dëm të qytetarëve. Tani me parashtrimin e amendamenteve absurde dhe bizare, ku pamundësohet puna nga larg e deputetëve që ndodhen në izolim si dhe bllokim të mbrojtjes shëndetësore, opozita përpiqet ta bëjë Kuvendin jofunksional”, thonë nga LSDM duke shtuar se 300 mijë qytetarë presin kartelat pagesore ndërsa kompanitë presin mbështetje financiare.

VMRO-DMNE, sipas tyre, në Kuvend dhe jashtë saj bën bllokime dhe këto bllokime janë të dëmshme për shtetin.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

15.116 raste aktive me Covid-19, për momentin nuk do të ketë karantinë

E.E.

Qasja e lirë te informatat publike, ESE: Shumë institucione nuk e respektuan ligjin

T E

Zaev, Venko me djemtë e tyre së bashku në natyrë

T E

Mitreski: Kemi vërejtje serioze ndaj ligjit për nënshtetësi, nuk e mbështesim

E.E.

RMV duhet të bëjë çmos të kthejë funksionimin e shtetit ligjor, që qytetarët të kenë besim në institucionet e drejtësisë

R ZH

Lidhet Tetova me Shkupin kah Radusha, Drejtori Memeti premton edhe asfaltime tjera

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...