LSDM për 4 vjet i ka rritur pagat për gjashtë mijë denarë, ndërsa VMRO vetëm 1,700 denarë

Shkup, 20 shtator – Kryeministri Zoran Zaev në debatin e sontëm në Kanal5, tha se LSDM për 4 vjet i ka rritur pagat për gjashtë mijë denarë, ndërsa VMRO për vetëm 1,700, transmeton Zhurnal.mk

“Për katër vjet me LSDM-në, i rriti pagat për mbi 6,000 denarë, ndërsa VMRO-DPMNE për 6 vjet vetëm 1,700 denarë.

Ne i dedikojmë paratë për dhe për qytetarët, dhe jo për monumentet dhe komisionet.

Me këtë Qeveri, e ardhmja maqedonase është e sigurt e ndërsa me VMRO-DPMNE, njerëzit nuk e dinë se ku janë.”, ka thënë kryeministri Zaev.

За четири години со СДСМ платата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари. Ние…

Posted by Zoran Zaev on Monday, September 20, 2021

Related posts

Moti sot shumë i ngrohtë me temperatura deri 39 gradë

Z H

ESHS: Pohimet për bojkot të regjistrimit janë trillime dhe tërësisht të pasakta

D V

Gostivari me dy fshatra me më pak se 10 votues, do të votojnë në vendvotim tjetër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More