Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Po të mos kërkonte VMRO-DPMNE shtyrjen, masat e reja tani do të miratoheshin në Kuvend

Zhurnal Ads

Shkup, 22 tetor, zhurnal.mk – Po të mos kërkonte VMRO-DPMNE shtyrjen tani do të ishin miratuar ndryshimet në Ligjin për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet infektive dhe masat për mbrojtje nga coronavirusi, akuzojnë nga LSDM.

Me ndryshimet në Ligjin duhet të hapet rrugë që të mund të zbatohen një pjesë e masave të cilat i ka propozuar Komisioni për Sëmundje Infektive, ndërsa i ka pranuar edhe Qeveria, në mesin e të cilave edhe mbajtja e maskave edhe në hapësira të hapura.

“Ata tregojnë se sa të papërgjegjshëm dhe jo seriozë janë duke kërkuar nga Kuvendi që të shtyjë pikën e ndryshimit të Ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet infektive për të futur propozimet e tyre, dhe në vend të kësaj në fund të propozojë diçka krejtësisht të ndryshme, krijimin e një komisioni të posaçëm paralel për t’u marrë me me Covid-19 dhe madje formuan komisionin e tyre brenda partisë”, thonë nga LSDM.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Milevski: Pandemia i zvogëloi mjetet e komunave, nevojitet ndihmë shtetërore për aktivitete normale

Z H

Sot përsëri protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

E.E.

Paditet ish ministrja e financave, Angelovska

T E

Misajllovski: Zaev ta tregojë qëndrimin e tij për Goce Dellçevin dhe për gjuhën maqedone

admin

Gjobiten 65 shoferë në Shkup

R ZH

Zakharieva: Nuk vendosëm veto, siç përpiqen ta paraqesin në Shkup

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...