Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

LSDM pyet Mickoskin: Me kë po bashkëpunon në Bullgari?!

Zhurnal Ads

Shkup, 29 nëntor, Zhurnal.mk – Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov, ka pyetur kreun e VMRO-DPMNE-së që të tregojë se me cilat struktura në Bullgari bashkëpunon pasi në protestën e fundit deklaroi se ka informata që këtë fundjave në Sofje po coptohet Maqedonia. Në pyetjen nëse do të pranojnë udhërrëfyes për marrëveshjen me Bullgarinë, ai u përgjigj se nuk ka nevojë dhe nuk do të ndodhë asnjë marrëveshje e re ose aneks i ri i marrëveshjes dhe se nuk ka bisedime të reja dhe nuk ka përfaqësues zyrtar në Sofje.

“Hristijan Mickoski ka obligim të dal; para qytetarëve dhe të tregojë kush ja ka dhënë atë informatë? A i janë lajmëruar personalisht Mickoskit apo përmes ndërmjetësuesve? Nëse e paska ditur se përgaditet diçka e rrezikshme për shtetin përse nuk ka denoncuar tek institucionet kompetente. Ja erdhi fundjave, as u copëtuam as nuk pati përfaqësues zyrtarë në Sofije”

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zaev paralajmëron pakon e katërt të masave, ja cilat sektore do të ndihmohen

Z H

Këshilli buxhetor qytetar “Bashkësia ime, vizioin im”

Z H

Sofja e çmon reagimin e shpejtë të Shkupit kundër provokimeve

T E

ASH: Keqmenaxhimi i punës në Kadastër shkaktarë për vdekjen e të punësuarës

R ZH

Kuvendi – Vend për ofendime apo për sjelljen e ligjeve të mira?

Z H

KSHZ: Zgjedhjet në Shtip dhe Pllasnicë po zhvillohen paprobleme

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...