Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Qeveria e udhëhequr nga Zaev ka hapur front kundër korrupsionit

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Qeveria e re e përgjegjshme dhe efikase e udhëhequr nga LSDM hap luftë joselektive dhe front kundër krimit dhe korrupsionit, e vendosur të siguron rend dhe ligji të vlejë njejtë për të gjithë. Në programin e ri të Qeverisë, janë vendosur shtylla të qarta në luftën kundër korrupsionit, thonë sot nga partia më e madhe në pushtet LSDM, transmeton Zhurnal.

Nga kjo parti thonë se transparenca është prioritet i lartë, dhe ato do të zbatohen nga niveli më e lartë deri te ajo më i ulët.

“Do të punohet në zhvillimin e mjetit sistemor dhe koncept për ndjekjen e parave dhe kapitalit të funksionarëve, që të mundet të prevenohet rritja e paligjshme e patundshmërive të funksionarëve gjatë kohës së ushtrimit të detyrës zyrtare”, thuhet mes tjerash në kumtesën e sotme të LSDM-së.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pendarovski: Integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE duhet të jetë vendim strategjik dhe gjeopolitik

T E

Zaev- Der Leyen: Maqedonia e Veriut është e përgatitur për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në

E.E.

Mickoski: Kërkojmë të kthehet çmimi i vjetër i energjisë elektrike dhe shkarkimin e Bislimovskit

T E

Nis fushata për zgjedhjet në Shtip e Pllasnicë

T E

Llukarevska: Janë rreth 500 kompani që kanë abuzuar me ndihmat e shtetit

T E

6000 denarë çdo ditë për pacientë që kurohen nga Covid në spitalet private

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...