Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Raporti pozitiv i KE-së, dëshmi për suksesin e reformave

Shkup, 7 tetor, zhurnal.mk – Partia më e madhe në pushtet LSDM përmes një kumtese me shkrim thonë se raporti i Komisionit Evropian i ka njohur vlerat dhe angazhimet e Qeverisë së tyre në procesin ndaj BE-së.

“Motiv i vërtetë është që në raportin e Komisionit Evropian për Maqedoninë e Veriut është konstatuar se dialogu përmbajtësor i Qeverisë me Komisionin Evropian gjendjet në nivel shumë më të lartë. Në raport është theksuar se Maqedonia e Veriut në shumë fusha ka arritur nivel të lartë të harmonizimit me ligjet evropiane dhe rekomandohet zbatimi i tyre për rezultate më të mira”, thonë nga LSDM.

Sipas tyre, raporti i KE-së i ka përmendur në mënyrë të veçantë gjetjet në fushën e vlerave fundamentale, zgjedhjet, sundimin e së drejtës, gjyqësinë dhe luftën ndaj korrupsionit.

Postime të ngjashme

Nuk janë paraparë masa të reja për kafiteritë, por nuk përjashtohet asgjë

Z H

Filipçe: Ora policore do të zgjasë dy javë

B L

Ftesa e Zaevit për opozitën, relativizim i dështimeve

B L

Këshilltarët e Shkupit e miratuan Llogarinë vjetore dhe Raportin vjetor për vitin 2020

Z H

Aktakuzë kundër 6 personave për teste të falsifikuara PCR

Z H

Pendarovski mbështetë planin për luftë kundër korrupsionit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...