Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Sjellja e papërgjegjshme e VMRO-DPMNE-së, ka penguar pajisjen e spitaleve

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor, zhurnal.mk – Sjellja e papërgjegjshme e VMRO-DPMNE-së ka penguar pajisjen e spitaleve, e ka penguar edhe vendosjen e masave të reja për mbrotje nga coronavirusit, akuzuan sot nga LSDM, transmeton Zhurnal.

“Opozitarja VMRO-DPMNE nga fillimi i pandemisë me coronavirusin po aktron se po kujdeset për shëndetin e qytetarëve, po sillet në mënyrë jokonstruktive, po bën obstruksione dhe po i kritikon dhe pengon gjitha përpjekjet për ballafaqimin me krizën më të madhe shëndetësore dhe ekonomike që e kaploi gjithë botën. Nëse VMRO-DPMNE e kishte me rëndësi shëndetin e qytetarëve, nuk do ta pengonte me javë sjelljen e masave të reja për prevenimin e përhapjes së virusit vdekjeprurës. Me stërzgjatjen e masave, të cilat janë të njejta si në shumë vende tjera, VMRO-DPMNE e rrezikoi shëndetin e gjithë qytetarëve. Nëse Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE e kishin me rëndësi shëdnetin e qytetarëve, nuk do ta pengonin përmes zv/ministres së tyre për financa në qeverinë teknike, huamarrjen nga banka botërore për pajisjen e spitaleve. Të mos ishin bllokadat e tyre, deri më tani spitalet do të ishin më mirë të pajisura për valën e vjeshtës”, thonë nga LSDM.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

Pendarovski: Reforma të koordinuara dhe ndryshim thelbësor të mënyrës në të cilën i dizajnojmë shoqëritë

T E

Prej nesër fillon aplikimi për kartë të gjelbër për në SHBA për vitin 2022

E.E.

Regjistri Qendror: Numri i firmave të mbyllura dhe të sapokrijuara në vitin 2020 është në suaza të mesatares

Z H

Taleski i dorëzoi letrat kredenciale Sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg

T E

Zaev pret që para Procesit të Berlinit të takohet me Borisovin për Goce Dellçevin

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...