Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM vendos të mbajë zgjedhje të brendshme edhe për kryetar sipas parimit “një anëtar, një votë”

Shkup, 5 janar – LSDM-ja si parti fituese e zgjedhjeve të fundit parlamentare, sot në Këshillin Qendror vendosi për mbajtjen e zgjedhjeve të brendshme gjatë vitit, sipas parimit “një anëtar, një votë”.

“Këtë vit, kryetari i partisë do të zgjedhet në zgjedhje të drejtpërdrejta, me mundësinë për vendosje, votim i çdo anëtari”, raportojnë nga LSDM-ja pas mbledhjes së Këshillit.

Partia paralajmëroi se do të fillojë tash përditësimi i bazës së të dhënave dhe regjistrimi i anëtarëve të LSDM-së.

“Në këtë drejtim, demokratizimi shtesë i partisë, me atë që mundëson që çdo anëtar I jonë të votojë në zgjedhjet e brendshme të sivjetme, është kualitet i ri, vlerë e re për LSDM-në”, deklaroi kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, duke theksuar se kjo ndodh për herë të parë në shtet.

Ndryshe, në Këshillin Qendror sot është formuar edhe Forumi i pensionistëve të LSDM-së.

Postime të ngjashme

Ish-shefit të spiunazhit maqedonas mund t’i ulet dënimi nga 12 në 9 vjet burg

R Zh

VMRO-DPMNE: Të gatshëm për Qeveri ekspertësh

R Zh

Në repartet infektive në vend mjekohen 492 pacientë me Kovid-19

R Zh

Zaev opozitës, ejani në Qeveri / Ahmeti, opozita ka vendin e vet

R Zh

ASH-AAA: Qeveria e paaftë për të siguruar vaksina kundër Covid-19

R Zh

Xhambaski: Beogradi punon kundër kohezionit midis Maqedonisë dhe Bullgarisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...