Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

LSDM: Vikend pa TVSH, domethënë kthimi i parave tek qytetarët

Zhurnal Ads

Shkup, 12 tetor, zhurnal.mk – Masa Vikend pa TVSH e cila po realizohet nga 10 deri 12 tetor paraqet nxitje të madhe për prodhimtarinë vendore, ndërkohë edhe paratë kthehen tek qyettarët, siguron kursim tek konsumatorët në formë të kthimit të të gjithë tatimit të vlerës së shtuar për produktet e blera vendore dhe IT pajisje, thonë nga LSDM, transmeton Zhurnal.

“Vetëm në ditën e parë të realizimit të kësaj mase, trefish është rritur konsumi i prodhimeve maqedonase, tregojnë të dhënat nga Drejtoria e të ardhurave publike. Sipas parashikimeve, përmes kësaj mase për tre ditë do të realizohen të ardhura afro 170 milion euro, ndërsa tek qytetarët do të kthehen së paku 17 milion euro përmes kthimit të TVSH-së”, thonë nga LSDM.

Nga atje thonë se vikendi pa TVSH po zbatohet për së pari herë në shtetin tonë, si pjesë e masave operative nga pakoja e katërt të masave antikrizë të miratuara nga Qeveria e udhëhequr nga LSDM.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gruaja e Përparim Ademit pohon miqësinë me dy viktimat: E dija që ishin në lidhje, kam heshtur të ruaj martesën

T E

Besimi: Rritja e ekonomisë prej 4% dhe paga mesatare prej mbi 32.000 denarë për një standard më të mirë të qytetarëve

T E

VMRO-DPMNE: Zaev në vitin 2020 e gjunjëzoi Maqedoninë

E.E.

Deri tani 15 shkolla të mesme dhe 21 fillore kanë kërkuar të organizojnë mësim me prani fizike

Z H

Kryetari i Çairit Ganiu mirëpriti në takim ministrin Shaqiri, bashkëpunimi është i pashmangshëm

Z H

Dimovski: Detyrat kyçe të ASK-së janë plotësimi kadrovik dhe implementimi i standardeve të NATO-s

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...