Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Luftë e madhe, 5 klube bëjnë ofertë për Agueron

Sergio Agueros do të largohet në fund të sezonit nga Manchester City.

Juventusi dhe Interi janë futur në garë për shërbimet e Sergio Agueros, i cili do të largohet nga Manchester City në fund të këtij sezoni.

Aguero njoftoi se do të largohet nga Manchester City falas në verë dhe raportohet se Barcelona, Interi, PSG-ja dhe Juventusi janë klubet e mundshme ku argjentinasi mund ta vazhdojë karrierën.

Përfaqësuesi argjentinas i mbush 33 vjet në verë dhe do t’i japë fund karrierës 10-vjeçare me gjigantin e Premierligës në qershor.

Sipas Footmercato në Francë, menaxheri i Agueros i ka marrë tashmë pesë oferta formale për të.

Nga klube si Inter, Barcelona, Chelsea, PSG-ja dhe nga rivali i qytetit Manchester United.

Por sipas ESPN, edhe Juventusi është bindshëm në garë për të bashkë me Barcelonën dhe PSG-në.

Në Spanjë, mediat raportojnë se Barcelona nuk do të bëjë ofertë për të, sepse trajner Ronald Koeman nuk mendon se Kun i përshtatet ekipit të tij.

Aguero i bëri vetëm 14 paraqitje për Manchester City këtë sezon, duke i shënuar tri gola.

Postime të ngjashme

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

Hojbjerg më i dalluari: Rusia 1-4 Danimarka, notat e lojtarëve

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Finlanda 0-2 Belgjika, De Bruyne me vlerësim maksimal

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Zvicra kalon në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Bardhi: Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj

Dafina Vidishiqi

Finlanda mposhtet nga Belgjika, shpreson në kualifikim nga pozita e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...