Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Luis Enrikes: Prisja më shumë, nuk ishte rezultati që meritonim

Trajneri i përfaqësueses së Spanjës, Luis Enrike, ka qenë ndër më të zhgënjyerit pas barazimit të përfaqësueses së tij me atë greke. Në fjalët e tij pas sfidës, tekniku pranoi se skuadra nuk kishte bërë sa pritej, ndërsa mendonte se në të ardhmen duhej të jepte më shumë.

“Është e qartë se ky nuk është rezultati që pritnim, mendoj se meritonim një rezultat tjetër. Edhe pse nuk kemi krijuar sa duhet raste e nuk ishim cinikë siç duhej të ishim ndaj një ekipi fizik dhe të organizuar si Greqia, që të shënonim më shumë gola.

Sa i përket sjelljes, ajo që u kërkoj lojtarëve është të bëjnë presing, mendoj se në këtë aspekt niveli ynë ishte i lartë.

Ndërsa sa i përket fazës së finalizimit dhe hapjes së mbrojtjes në një skuadër të mbyllur në zonën e vet, na mungoi freskia dhe të jem i sinqertë kemi krijuar shumë më pak se sa prisja. Por kjo është puna imë, që t’i përmirësoj të gjithë”.

Postime të ngjashme

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

Nuk ka fitues në takimin mes Spanjës dhe Suedisë

Dafina Vidishiqi

Alan Shearer: Nuk e kuptoj se si Morata nuk arriti të shënonte nga këtu, nuk e kam as idenë më të vogël

Dafina Vidishiqi

AC Milan dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Firpon

Dafina Vidishiqi

Formacionet zyrtare: Argjentina – Kili

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...