Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Luka Jovic nuk fshihet kur pyetet nëse Zidane dëshiroi ta largojë

Luka Jovic ka ateruar mbrëmë në Madrid.

Me të arritur në Madrid, ai ka hasur në gazetarin e ‘El Chiringuito de Jugones’ që nuk i është ndarë derisa ka marrë një përgjigje.

Ai u pyet lidhur me kërkesën e e Zinedine Zidane, që sipas Borja Mayoral, kërkoi që Luka të largohet dhe të qëndrojë spanjolli.

Fillimisht insistonte që të mos japë komente, por më pas i pyetur nëse është e vërtetë që Zidane ka dashur ta largojë, ai u përgjigj: “ndoshta”, teksa për detaje më të hollësishme tha “pyeteni klubin”.

Zidane sulmues të dytë tani e ka vetëm Luka Jovicin, duke e ditur që nuk llogarit as në Marianon, çka do të thotë se do të jetë një sezon i vështirë, pasi nuk është e lehtë të motivohet një futbollist kur tashmë sipas Josep Pedrerol, e di se nuk e do Zidane dhe ka dashur ta largojë.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...