Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Lukaku arrin shifrën prej 300 golash në karrierë, ai është vetëm 27 vjeçar

Romelu Lukaku ka vazhduar ta forcojë pozitën e tij në listën e sulmuesve më të mirë në futbollin evropian me dy golat e shënuar kundër Lazios.

Sulmuesi i Interit po vazhdon me formën e shkëlqyer dhe falë golave dhe asistimit të tij, Interi është ngjitur në krye të tabelës së Serie A.

Belgu shënoi golin e parë nga penalltia dhe pastaj nga loja e hapur për të regjistruar golin e 300-të në karrierën e tij si futbollist.

Golin e parë në një ndeshje zyrtare, 27-vjeçari e ka shënuar në gusht të vitit 2009 kuar luante për Anderlechtin.

Që atëherë, ai vazhdoi të shënonte për klube, si West Bromwich Albion, Everton, Manchester United e së fundmi me Inter. Po ashtu, edhe për kombëtaren e Belgjikës.

Për më shumë, ai ka marrë primatin në listën e golashënuesve më të mirë në Serie A këtë sezon, me 16 gola aq sa ka shënuar edhe Cristiano Ronaldo.

Postime të ngjashme

Harry Kane nuk rikthehet te Tottenhami derisa t’i garantohet largimi

D V

Armando Broja mund të largohet nga Chelsea, Udinese shfaq interesim serioz

D V

Koeman me mesazh të qartë për Umtitin dhe Braithwaite

D V

Pritje spektakolare e Buffonit në debutimin e tij të dytë te Parma si 43 vjeçar

D V

Chelsea ofron 100 milionë euro dhe një lojtar për Lukakun

D V

Barcelona në pozitë ideale për transferimin e Saul

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...