Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Lukarevska: 258 ndërmarrje që kanë marrë mbështetje financiare nuk kanë paguar pagat

Shkup, 14 shkurt – 258 punëdhënës të tjerë që morën ndihmë financiare nuk kanë paguar rrogat për muajt për të cilët kanë marrë mbështetje financiare, njoftoi Drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike, njoftoi Sanja Lukarevska.

“Nga këto, 226 ndërmarrje nuk kanë paguar pagat për një muaj, 26 për 2 muaj, dhe gjashtë kompani për tre muaj. Ata që abuzuan në dhjetor janë të detyruar të paguajnë”, tha Lukarevska sot.

Më 6 shkurt, qeveria njoftoi një listë të re të kompanive që morën ndihmë shtetërore por nuk e paguanin atë si paga për punëtorët e tyre.

Këto janë paga që do të paguheshin për muajin e fundit të vitit të kaluar si pjesë e paketës së pestë të ndihmës për ekonominë e menaxhimit të krizave.

Postime të ngjashme

Shaqiri: Kyçja në platformën e interoperabilitetit është domosdoshmëri për secilin institucion

Z H

KSL: Në vend që të thoni se administratorët janë të korruptuar, rrituani pagat atyre

Z H

“Mini Shengeni” nga nesër edhe më e fortë, forcohet bashkëpunimi mes Serbisë, Shqipërisë e Maqedonisë

Z H

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...