Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Lule Qoku zgjedhet kryetare e Asamblesë së grave në Tetovë nga ASH

Tetovë, 5 prill – Zhurnal.mk – Gjatë ditës së djeshme, Aleanca për Shqiptarët – forumi i grave në Tetovë kanë votuar për kryetaren e re të degës së Tetovës.

Kështu, me vota unanime, si kryetare të re, Asambleja e femrës zgjodhi Lule Qokun.

Ajo u mbështet nga të gjithë anëtarët, ndërsa Qoku u betua për angazhim maksimal dhe do të veprojë në mënyrë që t’i përfaqësojë femrat në mënyrë të denjë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

Pendarovski: Pa integrim rajonal nuk mund të flasim për stabilitet rajonal

Dafina Vidishiqi

Dimitrov: Është koha e fundit që BE-ja të përmbush premtimin ndaj Maqedonisë së Veriut

Dafina Vidishiqi

PDSH: Driton Ibishi zgjidhet kryetar i degës së Tetovës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...