Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

“Lulja inteligjente” çel në mes të Shkodrës

Zhurnal Ads

Në qendër të Shkodrës është vendosur një “Smart Flower” (Lule inteligjente) me panele diellore që prodhon energji nga dielli. Është “lulja” e parë në Shqipëri, që promovon energjinë e pastër, raporton A2news të mërkurën.

Çdo mëngjes, “lulja inteligjente” hapet automatikisht nga rrezet e para të diellit dhe mbyllet në mbrëmje.

Energjia që prodhon do shërbejë për të furnizuar qendrën e shërbimeve të ujësjellës-kanalizimeve që ndodhet në qendër të Shkodrës.

Shkodra është qyteti i parë që do të implementojë këtë risi në prodhimin e energjisë së pastër.

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Deputetja meksikane pa bluz – fotoja e diskutueshme që u bë virale, nxiti debat të madh në Meksikë

S.B.

Po i ngacmonte pasagjerët që mbanin maska, gruaja i jep një shuplakë burrit (Video)

admin

Djaloshi u ngjit në mal duke mbajtur një piano në shpinë

S.B.

Zbulohet një nga planetët “më ekstreme”

admin

Imazhet e tmerrshme të ‘dushit me akull’, më i keqi në 30 vjet në Siberi

S.B.

Pandemia ia “anuloi” dasmën, çifti i shpenzon paratë për personat në nevojë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...