Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Lulzim Basha takohet me Sorecën pas rizgjedhjes si kryetar i PD

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka zhvilluar sot një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.

Soreca në një postim në mediat sociale, tregon se me Bashën ka diskutuar për situatën politike në vend që është në prag të legjislaturës së re.

“Pas rizgjedhjes së tij si kryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë, u takova sot me Lulzim Bashën për të diskutuar situatën aktuale politike në prag të legjislaturës së re duke filluar të ardhshëm të shtatorit, si dhe hapat e rëndësishëm ardhshëm në procesin e integrimit të Shqipërisë“, shkruan Soreca.

Kujtojmë se ky është takimi i parë zyrtar i Bashës pas rizgjedhjes së tij në krye të PD.

Postime të ngjashme

Turizmi në Tiranë – kryeqyteti shqiptar nën fokusin e aparatit të fotografive të vizitorëve

D V

Shqipëria e treta në Evropë për aplikimet për azil të fëmijëve, më e preferuara Franca

D V

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

Raporti final i OSBE/ODIHR për Zgjedhjet e 25 prillit, Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite

D V

Shqipëria dhe Britania nënshkruajnë marrëveshjen për transferimin e të burgosurve

D V

Zgjedhjet e 25 prillit, OSBE/ODIHR pubikon raportin final

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...