Lulzim Basha takon ambasadorin e Gjermanisë

Ambasadori gjerman në Tiranë trokiti sot në derën e kryedemokratit Basha, në selinë e PD-së.

 

Takimi i Peter Zingraf me kreun e opozitës, vjen pak ditë para vizitës së kancelares gjermane në vendin ton, Angela Merkel.

Nuk dihet për çfarë është diskutuar mes tyre, ndërkohë që ka qenë një mbledhje me dyer të mbyllura.

Ardhja e Merkel në Tiranë dhe në shtete të tjerë të Ballkanit Perëndimor bazohet në të ndihmuarin dhe përmbushjen e kritereve për të u anëtarësuar në Bashkimit Evropian.

Komponenti më i rëndësishëm i procesit të Berlinit, është e ashtuquajtura “Agjenda e Konektivitetit”, e cila fillimisht synon që gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor t’i lidhë mes vete në fushat e transportit dhe energjisë.

Related posts

Lamtumirë verë! Vjeshta vjen me stuhi dhe rrebesh, si do të jetë moti nga nesër e në vazhdim

D V

BE rrëzon Bashën, përshëndet raportin e OSBE për 25 prillin: Zgjedhjet ishin të organizuara mirë, palët dialog për rekomandimet

D V

SPAK i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com