Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Lulzim Fejzullahi, shqiptari mes shumë personaliteteve në librin “Njerëzit e famshëm në Gjermani dhe Austri”

Ju kujtohet muaj më parë ne ju kemi sjellë para jush një shqiptar mjaft të njohur, falë punës, talentit dhe ambicies së tij në Austri. Besoj se e keni të qartë se flitet për Lulzim Fenzullahi me origjinë nga Klina por që jeton thuajse dy dekada në Austri, e ku menaxhon disa biznese hoteletie në Traunsee atje, por dhe i besueshëm e mjaft i dashur jo vetëm për komunitetin shqiptar atje por për të gjithë vendin, e tani është dhe anëtar në kuvendin komunal. Por nuk janë vetëm mediat shqiptare dhe ato lokale që i kanë bërë jehonë personazhit të tij që ia vlen ta ndjekësh, por në librin që sapo është publikuar me titull “Njerëzit e famshëm në Gjermani e Austri” ai është i vetmi shqiptar aty me një super biografi e përshkrim real për të. Në mes shumë personaliteve si Presidenti i Gjermanisë, apo zonja e hekurt kryemistrja Merkel, Kryeministri i Austrisë, artistë, personazhë të njohur në këto dy shtete të fuqishme dhe jo vetëm por të njohur për fuqinë dhe gjërat që kanë bërë në tërë europën, ndodhet dhe Lulzim Fejzullahi. Ky libër gjendet kudo tashmë në Austri, Gjermani e Zvicër e shpresojmë se një ditë do të përkthehet edhe në shqip, e atje ku ka dalë është një orientim i mirë për nxënësit për tu njohur me shumë personalitete që kanë lënë e po vazhdojnë të lënë gjurmë me punën dhe profesionin e tyre. Ndërsa mësojmë se vetë Lulzimi është befasuar kur e ka parë veten në këtë libër në mesin e emrave më të fuqishëm në evropian. Po ku do të jëtë suksesi i rradhës për shqiptarin tonë Fejzullahi pritet ta shohim!.

Postime të ngjashme

Ja disa gjëra që nuk i keni ditur për Arian Bajramin

R Zh

Ju prezantojmë fotografen kosovare në Zvicër Kristina Gashi, që sjell foto artistike

T E

“Urime martesa vlla” quhet hiti i dasmave sapo ardhur nga Gentjana Gjergji

T E

Qerpikë të mëndafshtë me volum rus Lash to lash

S.B.

Ronela Hajati së shpejti lanson albumin “Rron”, pas 20 vitesh karrierë

S.B.

Melisa Lleshi paralajmëron projektin e ri muzikor

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...