Luma: Vetëm ekspertët e piroteknikës mund të bëjnë vlerësimin sesi zjarri në pak minuta shkrumboi çdo gjë

Shkup, 9 shtator – Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Luma, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” duke folur për tragjedinë e mbrëmshme në spitalin modular të Tetovës, tha se është e pashpjegueshme sesi zjarri përfshihu në pak minuta çdo gjë dhe e shkrumboi  gjithë spitalin në pak çaste. Ai tha se vetëm ekspertët e piroteknikës, vetëm këta ekspertë, mund të shpjegojnë atë që ndodhi mbrëmë në Tetovë, dhe nëse mund të ishte evituar e gjithë tragjedia e mbrëmshme. Prandaj, sipas tij, duhet që t’ia lejmë fjalën ekspertëve dhe hetuesve përpara se të akuzojmë.

 

Related posts

Nikollovski: Nuk ka arsye për shtyrjen e zgjedhjeve lokale

Redaksia

Carovska: E ndjekim situatën me Kovid-19 në shkolla, prioritet më i lartë është të mbeten të sigurta dhe të hapura sa më gjatë

D V

Xhaferi: Rezoluta e VMRO-së në rend dite në seancën e ardhshme plenare

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More