Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Lumi ‘Drenica’ del nga shtrati, mbulohen disa ura në fshatrat e Drenasit

Komuna e Drenasit ka bërë të ditur se reshjet e vazhdueshme të shiut gjatë orëve të vona të ditës së djeshme dhe sot në mëngjes kanë shkaktuar ngritje të nivelit të ujit në disa zona.

Sipas njoftimit, lumi “Drenica” ka dalë nga shtrati dhe për pasojë janë mbuluar disa ura në fshatin Dobroshec e Çikatovë e Vjetër, e po ashtu janë mbuluar edhe disa rrugë.

Në njoftimin e komunës thuhet se ekipet emergjente janë në teren dhe po e monitorojnë situatën.

“Nuk ka vërshime në shtëpi banimi, vetëm në disa segmente rrugore, ura e vërshime në toka bujqësore. Ftojmë qytetarët që të kenë kujdes të shtuar dhe t’i shmangen vendeve ku uji ka vështirësuar qarkullimin”, thuhet në njoftimin e komunës së Drenasit.

Postime të ngjashme

IKSHPK: 48 raste të reja me COVID-19

D V

Përfshirja e prokurores në një audio-incizim, reagon ministrja Haxhiu: Ky skandal sikurse edhe të tjerat nuk guxojnë të na heshtin

D V

Tiketat ngjitëse përplasin ministrin Aliu me deputetin Lekaj

D V

Zjarret në Kosovë, ministri Mehaj apel qytetarëve: Denonconi keqbërësit

D V

Zyrtari i Vetëvendosjes konfirmon Arben Vitinë kandidat për të parin e Prishtinës

D V

Kurti paralajmëroi reciprocitet me Serbinë, reagojnë zyrtarët e shtetit serb

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...