Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Macja e humbur prej pesë vjetësh rikthehet në shtëpi

Lottie është macja e Kara Hanlon nga Iowa, e cila kishte ikur nga shtëpia pak para Krishtlindjes së vitit 2015.

Macja e cila për pesë vjet kishte humbur ia kishte humbur shpresat pronares së saj se mund të gjendej e gjallë. Por, këto Krishtlindje, Hanlon mori një telefonatë nga shërbimi i shpëtimin të kafshëve. Lottie ishte gjetur dhe më në fund po kthehej në shtëpi.

Siç raporton Des Moines Register, Hanlan fatkeqësisht kishte pranuar prej vitesh se macja e saj kishte humbur dhe nuk do kthehej kurrë. Por, shërbimi i kafshëve me ndihmën e mikroçipit të vënë në macen kishin arritur ta gjurmojnë dhe ta identifikojnë atë.

“Kishim lëvizur përpara dhe nuk kemi menduar se ishte ende gjallë”, tha ajo.

“Është ironike që në të njëjtën javë të fotografisë së fundit, pas pesë vjetësh, është dita ku macja u kthye. Duke si mrekulli Krishtlindjeje”.

Lottie është gjetur pranë shtëpisë, afër një kompanie. Pronarët e kompanisë e kishin gjetur atë dhe ishin përkujdesur duke menduar se nuk kishte pronar. Ata kishin kaluar dy javë me macen, deri kur telefonuan shërbimin për kontrollin e kafshëve dhe u gjet pronari i vërtet.

Postime të ngjashme

Shenja më e trishtuar e horoskopit: Janë armiqtë më të këqijtë të lumturisë

T E

17-vjeçari Nura, “shqiptari i parë në Mars”

S.B.

Në pyjet evropiane po rritet numri i insekteve të dëmshme

S.B.

Gjenden shenja jete në thellësi rekorde të tokës – mbi 5 km

S.B.

Pas divorcit, një gjykatë kineze urdhëron burrin t’i paguajë gruas 7.700 dollarë për punët e shtëpisë

S.B.

Vajza zbuloi një ‘hile’ se si të shtrydhet i gjithë lëngu nga një limon

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...