Agjencia Zhurnal.mk

Macja në Sri Lanka u mor në një burg të sigurisë së lartë për kontrabandë ilegale, por ajo u arratis

Një kotele me talent që ka arritur të shpëtojë nga burgu do të bënte krenar edhe El Chapon, kryetrafikantin meksikan të drogës.

Zbatimi i ligjit në Sri Lanka mori një mace në një burg të sigurisë së lartë për kontrabandë ilegale, por ajo u arratis.

E quajtur “Felonious Feline”, macja përfundoi në bazat e burgut Welikada me 1.7 gram heroinë, dy karta SIM dhe një kartë memorie, mbështjellë në një qese plastike të vogël të futur në jakën e saj, sipas burimeve lokale të lajmeve, transmeton Panorama.

Oficerët kishin shpresuar se macja do të gjente një mënyrë që t’i çonte përsëri në banakun e drogës nga vinte. Ndërsa rojet po përpiqeshin ta ushqenin macen, ajo u arratis. Autoritetet lokale kanë njoftuar se nuk do të kërkojnë hetime të mëtejshme. Skema nuk është incidenti i parë i kontrabandës me kafshët.

Departamenti i Burgjeve i Sri Lanka zbuloi kohët e fundit një tjetër rast të përdorur nga një kriminel, i quajtur Angoda Lokka, i cili vdiq gjatë muajit korrik.

Gjatë një bastisje në fermën e tij, policia zbuloi një pushkë ajri, plumba dhe një shqiponjë, për të cilën autoritetet besonin se ishte përdorur për të kontrabanduar drogë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...