Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Macja udhëtoi 38 kilometra për t’u kthyer në vendlindje pasi ishte zhdukur

Një mace dyvjeçare e cila ishte zhdukur nga shtëpia e saj, ka udhëtuar 38 kilometra për tu kthyer në fshatin ku kishte lindur.

Macja e quajtur Cupid ishte gjetur në Odstock afër Wiltshire pasi ishte zhdukur nga Bournemouth pak pas Krishtlindjeve, shkruan BBC.

Pronarja e maces, India Redman ka thënë se ka mbetur pa fjalë kur e ka parë përsëri macen në shtëpinë e saj.

“Macja duhet të jetë më e mençur se që duket, është e mahnitshme se si e ka gjetur rrugën për tu kthyer”, ka thënë pronarja e saj, Redman.

Postime të ngjashme

6 arsye për t’i nxitur fëmijët të udhëtojnë

T E

Në Louvre kthehet parzmorja që ishte vjedhur gati 40 vjet më parë

S.B.

Motrat binjake japoneze bëhen multi-milionere falë video-lojërave për gratë

S.B.

Familja u gjet duke bërë kamping buzë një shkëmbi të rrezikshëm

S.B.

Vajza nuhati këmbët e babit dhe reagimi i saj e bëri shumë persona të qeshnin

S.B.

Elon Musk tregon se çfarë mendon lidhur me armët bërthamore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...