Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Macron del nga izolimi, nuk ka më simptomat e Covid-19

Presidenti francez Emmanuel Macron ka dalë nga izolimi pasi nuk ka më simptomat e Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga Elysée.

“Macron tani mund t’i japë fund karantinës së tij pasi ai u izolua për shtatë ditë në La Lanterne, afër Pallatit të Versajës”, tha zyra në një deklaratë.

Presidenti francez rezultoi pozitiv me Covid-19 një javë më parë më 17 dhjetor, duke nxitur përpjekjet e gjurmimit të të gjithë liderëve evropianë, pas takimeve të shumta mes udhëheqësit francez dhe krerëve të qeverisë së BE-së.

Në një video të publikuar në Tëitter dy ditë pas izolimit ai siguroi francezët se ishte mirë dhe kishte simptomat e Covid-19 ishin dhimbje koke dhe kollë, ndërsa u bëri thirrje qytetarëve francezë të q ëtë tregoheshin të kujdesshëm.

Franca është një nga vendet europiane më të prekura nga pandemia me 2,562,615 raste infektimi dhe 62,098  viktima.

Postime të ngjashme

Kina: Pretendimet për gjenocid ndaj ujgurëve janë absurde

T E

Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë mes rritjes së fluksit të emigrantëve

T E

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...