Macron qëllohet me shuplakë në fytyrë (VIDEO)

Presidenti francez Emmanuel Macron është goditur në fytyrë, gjatë një vizite zyrtare në juglindje të Francës.

Në një video që qarkullon në rrjetet sociale, Macron shihet teksa afrohet për të përshëndetur të pranishmit në Tain-l’Hermitage jashtë qytetit të Valence.

Një burrë e qëlloi me shuplakë në fytyrë presidentin. Ky i fundit është larguar me nxitim, teksa oficierët kapën sulmuesin.

Sipas mediave franceze, dy burra janë arrestuar pas incidentit.

Related posts

Turqia largohet nga Konventa e Stambollit – përleshje mes policisë dhe grave protestuese

D V

Jeff Bezos dhuron 200 milionë dollarë për institutin Smithsonian

D V

Varianti Delta ngjall frikë: Spanja dhe Holanda vendosin masa të reja kufizuese

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More