Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Macron shpall masat ekstreme anti-COVID

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se “Vala e dytë e COVID-19 është këtu”.

Ai shpalli izolim nga ora 21:00 deri në 6 të mëngjesit në metropolet kryesore të Francës.

Po ashtu, Macron, kërkoi nga qytetarët francez që të respektojnë masat anti-COVID, duke vendosur maskën kudo që janë.

Personat që nuk respektojnë udhëzimet shëndetësore do të dënohen me 135 euro, njofton Insajderi.

“Ne jemi një komb i qytetarëve mbështetës. Ne nuk mund ta kalojmë këtë nëse të gjithë luajnë pjesën e tyre. Kam nevojë për secilin prej jush. Ne kemi nevojë për njëri-tjetrin. Dhe ne do ta kalojmë këtë së bashku”, ka shkruar ndër tjerash Macron.

Postime të ngjashme

Çfarë pritet pas tërmeteve që tronditën Greqinë, paralajmërimi i sizmiologut!

S.B.

Sanksionet nga SHBA, Moska paralajmëron: Do t’i befasojmë së shpejti

S.B.

Pamje: Blindohet Bagdadi, Papa Françesku pritet me nderime të larta në Irak

S.B.

Ekspertët e OBSH pritet “të copëtojnë” raportin e përkohshëm në Wuhan

S.B.

Universiteti turk: Vaksina Sinovac e Kinës 83.5% efektive

Z H

CMG-ja: Çfarë po pret bota nga “Dy Sesionet” e Kinës?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...