Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Madonna e ka blerë shtëpi 19.3 milionë dollarësh nga The Weeknd

Ylli i njohur i muzikës, Madonna, ka investuar 19.3 milionë dollarë nga pasuria e saj, në blerjen e shtëpisë së këngëtarit The Weeknd në Los Angeles.

Këngëtarja 62-vjeçare ka paguar gati 20 milionë dollarë për këtë pronë me nëntë dhoma gjumi e cila gjendet në lagjen “Hidden Hills” të Santa Monicas, që do të thotë se 31-vjeçari The Weeknd i ka fituar pak më shumë se 1 milion dollar nga kjo shitje, pasi në vitin 2017 kishte paguar 18.2 milionë dollarë për blerjen e shtëpisë.

Por kjo nuk do të thotë se Madonna ka dalë në humbje, pasi këngëtarja e famshme kishte bërë Pazar të fortë për blerjen e shtëpisë, duka ia ulur çmimin nga 25 milionë, sa fillimisht i kishte kërkuar ylli i hitit “Blinding Lights”.

Përveç nëntë dhomave të gjumit, shtëpia i përfshinë nëntë banjo, një dhomë argëtimi, hapësirë gjelbëruese prej 1.2 hektarësh, dhomë fitnesi, dhomë të verërave, pishinë, 5 garazhe dhe të tjerë.

Ylli i hitit “Material Girl” gjithashtu ka prona në qytete tjera të botës si Londër, New York, Sintra dhe Tel-Aviv.

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...