Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mafia e plehrave të Veronës zotëron 49% të Ecco Tirana

Zhurnal Ads

Partia Demokratike nëpërmjet ish-deputetit Enkelejd Alibeja ka publikuar një video, e cila sqaron marrëveshjen e dyshimtë të realizuar për pastrimin e plehrave nga kryeminstri Edi Rama, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe homologu i tij në Verona, Flavio Tosi.

Alibeaj shkruan se Tosi është duke u hetuar nga antimafia italiane për shkak të dyshimeve se kompaninë e tij të plehrave e ka vendosur në funksion të Ndraghetës dhe mafias në Itali.

Stausi i plotë

Fakt 1

Në video shfaqen 3 persona. Edi Rama- Kryeministër i ShqipërisëErion Veliaj- Kryetar i Bashkisë së TiranësFlavio Tosi- Kryetar i Bashkisë së Veronës (2016)

Fakt 2

Flavio Tosi po hetohet nga antimafia italiane, pasi dyshohet se kompaninë e plehrave të Veronës e ka vënë në shërbim të Ndraghetës.

Fakt 3

Edi Rama ideoi dhe Erion Veliaj realizoi krijimin e kompanisë publike Eco Tirana për pastrimin e Tiranës dhe diferencimin e mbetjeve, ku 49% të aksioneve i ka kompania veroneze e plehrave, që po hetohet nga antimafia italiane.

SPAK-u duhet të zgjohet nga gjumi toksik i plehrave! Homologët italianë janë vetëm një email larg. Afera mafioze e pastrimit të Tiranës nuk duhet të mbetet pa u ndëshkuar! Edi Rama + Erion Veliaj + Flavio Tosi + Ndragheta = Mafia e Plehrave

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kamioni përplaset me makinën në aksin Burrel – Klos, disa të lënduar…

admin

Aplikimi për karta, Ministria e Brendshme bën njoftimin e rëndësishëm

S.B.

Balluku: Furnizim 24 orë më ujë në 52 zona urbane brenda vitit 2021

S.B.

Trafikoi një sasi të madhe hashashi drejt Italisë, arrestohet 28-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar (Emri)

S.B.

Basha mesazh urimi shqiptarëve për Vitin e Ri: 2021 viti i ndryshimit, ditë më të mira na presin

S.B.

Tritoli i fshehur poshtë makinës, specialistët mbërrijnë në Vlorë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...