Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Magjistari kompleton 20 truqe nën ujë për rekordin e ri botëror

Martin Rees nga Britania e Madhe ka thyer rekordin Guinness për më së shumti truqe magjie të performuara nën ujë. Ai në kohë prej tre minutash kreu 20 truqe.

Rees kishte punuar për disa vjet në tentimin e tij për rekord dhe arriti ta bënte këtë duke tejkaluar rekordin e shkuar për shtatë truqe.

Ai bëhet personi i parë që ka thyer këtë rekord në më shumë se 10 vjet.

Uji ngadalëson lëvizjet, por magjistari arriti të kryente truqet shpejt mjaftueshëm për të vënë rekordin e ri.

Për faqen zyrtare të Guinnessit, Rees ka thënë se kjo është arritje e jashtëzakonshme për të, “sidomos në këtë kohë izolimi”.

Ky ishte rekordi i pestë botëror për Martinin që mban rekordin edhe për më së shumti truqe me letra për një minutë (18); më së shumti truqe të kryera në hedhje nga lartësia (11); më së shumti truqe të kryera me sytë mbyllur për një minutë (24), më së shumti truqe të kryera në tunel ere për tre minuta (8).

Postime të ngjashme

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Dafina Vidishiqi

E kishte kërkuar gjithë jetën, babait i bie të fikët në mes të emisionit kur takon vajzën pas 38 vitesh

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...