Shqipëri

Majko reagon ndaj deklaratave të Vulin: Një foto si kujtesë historike. Çmimi në kohë të vështira është ai më realisti

Zhurnal Ads

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko reagoi sot ndaj deklaratave të ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandër Vulin.

“Po publikoj një foto, si kujtesë historike, për Ministrin e Mbrojtjes të Serbisë, Aleksandar Vulin, që po përdor fyerjen si ‘sport’ në marrdhënien me shqiptarët.
Duhet t’i kujtohet, besoj, se çmimi në kohë të vështira është ai më realisti. E kanë pasur 5 milionë dollarë!
Sot!… Edhe cmimin e biletës për të vajtur në Uashington duhet ta paguajnë vetë!”, shkruan Majko.

Përmes një deklarate të botuar në faqen zyrtare të Ministrisë serbe të Mbrojtjes, Vulin shprehet se: “Nëse Edi Rama do të kishte tru, ai nuk do të përpiqej të krijonte “Shqipërinë e Madhe”, nëse do të kishte mendje, nuk do të bënte një foto nën flamurin e një “Shqipërie të Madhe” dhe nëse do të kujdesej për paqen në rajon, nuk do të lavdëronte vrasësit nga e ashtuquajtura UÇK”.

Postime të ngjashme

Burgjet vatër e kuqe nga Covid-19, zero transparencë

admin

Nis reforma për ligjin e zgjedhjeve/ Në kuvend varianti i PS, PD e LSI nxitojnë dhe japin propozimin e ri

admin

Maliqi: Largohem përfundimisht nga politika, nëse nuk fiton opozita e bashkuar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...