Makarona me proshutë dhe kërpudha

nga D V

Shërbehet si pjatë e parë dhe menjëherë sa e gatuani

Përbërësit:

– 2 lugë vaj ulliri

– ½ qepe
– 1 thelb hudhre,
– 450 g proshutë,
– 450 g kërpudha të freskëta,
– 1 domate,
– ½ gote verë të zezë,
– 450 g makarona,
– Kripë,
– Piper,
– Djathë,
– Majdanoz.

Përgatitja:

Në një tavë të madhe ngrohni vajin në temperaturë mesatare.

Shtoni qepën dhe fërgoni derisa të marrë ngjyrë ari. Shtoni thelbin e hudhrës dhe fërgojeni edhe një minutë, duke u kujdesur që thelbi i hudhrës të mos digjet.

Forconi zjarrin dhe shtoni proshutën, kërpudhat dhe domaten. Qitni verën dhe zieni derisa vera pothuajse të avullojë në tërësi. Qitni kripën dhe piperin.

Zini brumërat “al dente” dhe përzieni me salcën në tavë.

Shërbeni me feta të holla djathi dhe me majdanoz të grirë imët.

Ju bëftë mirë.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More