Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Makina elektrike kineze shpërthen gjatë mbushjes

Zhurnal Ads

Momenti i shpërthimit u kap nga kamerat e sigurisë.

Ngjarja thuhet se ndodhi në fund të gushtit në Sanming, në Kinën jugore dhe sipas pamjeve, pretendohet se është një model i brendshëm, elektrik EX360 nga BAIC, transmeton Telegrafi.

Sipas dëshmitarëve, tymi filloi të përhapet nga makina sapo kishte filluar të mbushej. Pronari thirri zjarrfikësit, të cilët erdhën pasi zjarri tashmë kishte kapur automjetin.

Dhe pastaj fillojnë problemet. Zjarrfikësit filluan të shuanin zjarrin nga një distancë e sigurt, duke u përpjekur të parandalonin rritjen e mëtejshme flakës dhe ngrohjen e baterisë dhe pastaj ndodhi një shpërthim.

Pjesë të makinës fluturuan në zonën përreth. Nuk është raportuar për asnjë lëndim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shitet në ankand makina që John F. Kennedy përdori në ditën e vrasjes

admin

Fotografohet gjatë testimeve Audi e-Tron GT i ri

admin

Një Lamborghini i rrallë është në shitje për 2.15 milionë dollarë

admin

Imazhet e para të markës së veturave BMW – M3 dhe M4

admin

BMW-ja tërheq 145.000 makina për shkak të rrezikut nga zjarri

S.B.

Audi rinovon modelin e saj Q2, tani kjo makinë vjen me një pamje më të veçantë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...