Agjencia Zhurnal.mk

Makina më 1.700 kuaj fuqi dhe ndoshta më e shpejta në botë

Koenigsegg është një makinë jashtëzakonisht e fuqishme dhe e shpejtë. 

Automjeti hibrid ka 1.700 kuaj fuqi dhe 3.500 Nm, dhe përbëhet nga një motor elektrik 2.0 me tre cilindra dhe shpejtësinë deri në 100 km / orë e arrin për vetëm 1.9 sekonda, transmeton Telegrafi.

Dhe po, është ndoshta makina më e shpejtë në botë.

Dhe më e rëndësishmja, të gjithë pasagjerët kanë një trajtim mbretëror, sepse kjo makinë ofron një luks të jashtëzakonshëm brenda saj.

Mendohet se do të prodhohen vetëm 300 makina të tilla, me një kosto prej rreth një milion dollarë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!