Bota

Makinat dhe shtëpitë “varrosen në baltë” – pamje të pasojave nga stuhitë në disa pjesë të Francës

Makinat dhe shtëpitë u “varrosën në baltë” në Breil-sur-Roya, një qytet francez afër kufirit italian, dy ditë pasi shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet goditën jug-lindjen e Francës.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një familje urgjentisht zbrazi shtëpinë e tyre afër lumit Vésubie në Roquebillière, pasi shtëpia kërcënonte të rrëzohej në çdo kohë.

“Ndihem sikur jam ende duke jetuar në një makth”, thotë një banor i Roquebillière, në Alpes-Maritimes, në Francë, pasi stuhitë goditën zonën.

Ndryshe, stuhitë e mëdha goditën Francën Jugore dhe Italinë Veriore duke rezultuar me dy të vdekur dhe të paktën 30 të zhdukur.

Postime të ngjashme

Navalny rrëfen momentet e helmimit me Novychok: Nuk dhemb aspak, në fillim e dini që diçka s’shkon, më pas thua ky qenka fundi

admin

Pritet ndryshimi i politikave amerikane të imigracionit brenda 100 ditëve

S.B.

Evropa shënon mbi 200,000 raste të reja me koronavirus në një ditë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...