Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Makron: Opsesioni im është që vendi ynë të dalë nga kriza

Opsesioni im është që vendi ynë të dalë nga kriza. Qëllimi kryesor tani është  të kufizohet sa është e mundur më shumë progresi i Kovid-19, pa në këtë rast sërish të ndërpritet jeta ekonomike e vendit, tha presidenti i Francës Emanuel Makron.

“Dita kur do të arrijmë ta parandalojmë këtë virus, do të jemi më të fuqishëm që të mundemi edhe më intensivisht t’i aktivizojnë të gjithë motorët e ekonomisë”, tha Makroni.

Që të arrihet kjo, ai tha se mbahen takime disa herë në javë. “Ne marrim vendime. Ato janë të rëndësishme”, tha Makroni, duke shtuar se çdo të enjte, gjatë konferencës tradicionale për shtyp të kryeministrit Zhan Kasteks dhe ministrit të Shëndetësisë Olivie Veran, sqarohen vendimet.

Postime të ngjashme

Protesta në Senegal për shkak të burgosjes së liderit të opozitës Ousmane Sonko

S.B.

Zelanda e Re i shpëtoi një cunami

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

Britania apelon që “menjëherë t`i jepet fund” shtypjes ushtarake në Mianmar

S.B.

Pekini dëshiron kontroll të rrept në zgjedhjet e Hong Kongut

S.B.

Qipro s’pranon turistë britanikë nëse s’janë të vaksinuar për Covid19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...