Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Makron: Së shpejti është i mundur armëpushim në Nagorno Karabah

Presidenti francez Emanuel Makron mendon se së shpejti mund të arrihet armëpushim në konfliktin në Nagorno Karabah, edhe pse situata atje është ende jostabile.

Pallati i Eliseut kumtoi se Makroni mbrëmë vonë ka biseduar me kryeministrin armen Nikolla Pashinijan dhe herët në mëngjes me presidentin e Azerbejxhanit Ilham A

Përleshjet e ripërtërira mes Azerbejxhanit dhe Armenisë në Nagorni Karabah eskaluan më 27 shtator.

Të dyja palët shpallën gjendje të jashtëzakonshme dhe mobilizim të përgjithshëm dhe kanë paraqitur viktima, duke përfshitë edhe civilë.

Postime të ngjashme

Siria dënon sulmet amerikane kundër milicive pro-iraniane

T E

Në dyshim plani i Netanyahut për t’u dhuruar vaksina shteteve mike

T E

Ish-mbreti spanjoll paguan 4.4 milionë euro, pas skandaleve

T E

Belgjikë, shkon mbi 22 mijë numri i viktimave nga Covid

T E

Pse Facebook po i bllokon faqet e ushtrisë së Mianmarit?

T E

SHBA: Princi saudit miratoi vrasjen e Khashoggit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...