Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë, kusht përgjigja e tamponit

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Malit të Zi tashmë mund ta bëjnë diçka të tillë, njofton euronews.

Kushti i vetëm është përgjigjja e tamponit që personat duhet të kenë me vete në mënyrë që të kalojnë pa problem kufirin.

Ky rregull do të jetë i vlefshëm për javët në vijim, deri në një urdhër të dytë, nga e hëna në të premte ora 22:00.

Në 21 nëntor autoritetet malazeze morën masa kufizuese sa i përket COVID-19 të cilat u bënë me dije nga Policia e Shkodrës.

Deri më sot, në Malin e Zi lejohej hyrja vetëm personat me leje qëndrimi, me leje pune, ata të cilët kalojnë transit në territorin malazez dhe ata që udhëtonin drejt Aeroportit të Podgoricës (të cilët duhet të ishin të pajisur me prenotimet e biletave)

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...