Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mali i Zi regjistron 300 raste të reja dhe 5 vdekje nga Covid 19

Mali i Zi ka regjistruar 300 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19), ndërsa 5 persona kanë humbur jetën.

Nga Instituti i Shëndet Publik i Malit të Zi theksuan se janë analizuar 741 mostra dhe janë regjistruar 300 raste të reja.

“Në institut janë raportuar 5 raste të reja të vdekjeve të pacientëve, prej të cilëve 3 nga Podgorica dhe nga një në Bijelo Polje dhe Kolashin. Numri i përgjithshëm i vdekjeve të konfirmuara që nga fillimi i qershorit nga koronavirusi është 324, ndërsa nga fillimi i vitit është 333”, njoftuan nga instituti.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në Malin e Zi është 6.502.

Postime të ngjashme

800 gjedhët në anijen e bllokuar në Spanjë duhet të eliminohen, thonë veterinerët

T E

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite rrëzon një dron të rebelëve të Jemenit

T E

Banorët e Islandës janë mësuar me tërmetet, një seri prej 6 mijë tërmeteve kanë goditur ishullin

T E

Vazhdojnë protestat popullore kundër juntës ushtarake

T E

Çekia drejt katastrofës totale në spitale për shkak të Covid-19

T E

Johnson: Punonjësit britanikë do të kthehen në zyrat e tyre brenda pak muajsh

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...